CESTA VZKŘÍŠENÍ


procházka a 14 zastavení se Zmrtvýchvstalým

sobota 30. 5. / 14.30

„Křížová cesta naruby“

Kdyby to letos bylo možné, vedla by nás Křížová cesta do polí, abychom v chůzi a v zastavení prožili příběh Ježíšova ukřižování. Protože to již možné je, vydáme na pouť, abychom se setkali s ním Zmrtvýchvstalým. Půjdeme stejnou cestou jako před rokem a budeme se zastavovat na stejných 14 místech. Nebudeme ale rozjímat bolestné události Velkého pátku, ale radostná překvapení, když se ten, který přemohl smrt, setkával s učedníky.

Zveme ke společnému ponoření do radosti velikonočního příběhu na samém konci velikonoční doby.  Cesta povede k opuštěnému statku Vladimírov (možná naposledy bez obchvatu). Bude trvat asi 2h. Půjdeme za každého počasí. Pouť zakončíme malým piknikem.

Sraz (i místo návratu): kaplička Ecce Homo na odbočce do Klenče (ze Žižkovy ul. při výjezdu z města směrem k letišti; za prodejnou bazénů a autoservisem).

S sebou něco dobrého, co společně sníme nebo vypijeme na oslavu konce velikonoční doby. Alergici, nezapomeňte se chránit před pyly.