Všechno zlé jednou dobře skončí. Před 313 lety skončila v Roudnici morová rána – v den, kdy se obyvatelé vydali na pouť do Staré Boleslavi. Tradice se udržuje a každý rok se stále putuje. Tradici vnímáme jako dobrou příležitost prožít vděčnost, že různé katastrofy, které se našimi životy prohnaly, už skončily. Zároveň můžeme vnímat povzbuzení, že pokud nějaká pohroma probíhá v našem okolí nebo nitru právě teď, můžeme důvěřovat, že jednoho dne přestane, jako mor v roce 1713. V kostele se nachází tabulka spolujízdy, do které je možné se zapsat: jestli sháníte nebo nabízíte odvoz, jestli hledáte parťáky na cyklojízdu či pěší pouť. Navzájem vás propojíme a budeme se těšit na setkání ve Staré Boleslavi nejpozději v 15.00 na mši. Pokud se do kostela fyzicky nedostanete a chcete se zúčastnit, napište nám na klasterroudnice@gmail.com.
