OLDstars on the road: ROBERTO ZUCCO


Bernard-Maria Koltés/Roman Císař: ROBERTO ZUCCO

16. – 17. 7. klášter Roudnice nad Labem

V rámci tradičního festivalového léta chystají OLDstars v červenci původní divadelní zážitek v bývalém augustiniánském klášteře v Roudnici nad Labem. V minulých letech se divadelníci soustředili na ožívání klášterního okolí – zahrady, klubu, zvonice, dřevníku, nedalekého školního dvora nebo kina, letos studentským divadlem zahltí interiéry a to zejména ty, které jsou návštěvníkům běžně nepřístupné. V originálním konceptu divadelní procházky budou diváky ve skupinách provádět jednotlivými lokacemi dramatické postavy. Na každé zastávce se pak odehraje část příběhu, který se bude divákům postupně jako mozaika doplňovat. Interiér reprezentačních prostor i klášterního zázemí bude silnou kulisou pro napínavý příběh.

Odkud se bere zlo?

Jsou to vrazi. Nikdy jsem jich tolik najednou neviděl. Stačí sebemenší signál v hlavě a hned se navzájem povraždí. Jsou tu všude; je třeba se chovat klidně, nehýbat se; nedívat se na ně. Nemusejí nás vidět; je třeba být průhledný jako sklo.

Je tu ticho jak v hrobě, všichni se klidně procházejí. Ty vidíš někoho, kdo vypadá jako vrah?

Cesta vede horem. Není třeba hledat, jak se dostat přes zdi, proto­že za nimi jsou další a další, pořád je to vězení. Musí se utíkat po střechách, k slunci. Mezi slunce a zem nikdy žádnou zeď nepostaví.

Režijní vedení: Tomáš Staněk

Dramaturgie: Zuzana Horáková

Hrají: Daniel Spiess, Jan Šípal, Michal Hauf, Marek Pilař, Vojtěch Blažek, Václav Šamárek, Andrea Jeřábková, Eliška Brejchová, Karolína Hartmanová, Martina Tylová, Klára Urbanová, Klára Valášková a další.

Termíny hraní: 

sobota 16. 7. 2022 – 10:00, 11:30, 13:30, 15:30, 19:30

neděle 17. 7. 2022  – 13:30, 15:30, 18:00, 19:30