Tučňáci na arše


17554161_1783521165299046_6913422080794781752_n

One-man-show o třech tučňácích, o Noemově arše a o tom, že Pánaboha si můžeme představovat jak chceme, ale do kufru se nacpat nedá.

„Žirafy dostaly mořskou nemoc a visí krkem přes zábradlí, datli dělají do lodi díry, páv roztáhl ocas a utiskuje ostatní zvířata a Noe se zavřel v kajutě a s nikým se nebaví…“

Hraje Jan Horák
Režie a dramaturgie Zuzana Horáková
délka cca 60min

„Jsou dobří tučňáci a jsou špatní tučňáci a já jsem prostě špatný tučňák. To se prostě nedá nic dělat! A kromě toho to není vina, protože takového mě stvořil Bůh.“

Příběh o třech tučňácích, kteří se s prvními kapkami potopy snaží nalodit na Noemovu archu, hraje Jan Horák, autor hojně hrané one-man show o sv. Františkovi z Assisi „František blázen“, a navazuje v něm na poetiku vyprávěcího, pohybového a rytmického divadla jednoho herce. Tučňáci během plavby řeší otázku, kdo je Bůh, jak moc je pomstychtivý, je-li víc muž nebo věc, a jestli jsme si ho náhodou jenom nevymysleli, abychom měli čím strašit kamarády. Příběh klade spoustu otázek, ale nenabízí hotové odpovědi a Pánaboha i potopu světa nechává zahalené tajemstvím, slibuje však zachování rodu lidí i tučňáků. Pohádka je vhodná pro dospělé i děti od 5let, nejlépe společně.

„Bože! Slyšíš? Jediný tučňák tě urazil a ty se teď mstíš celému světu! Zlobím se! Dokonce se hodně zlobím!“