PROHLÍDKY S ADVENTNÍ A VÁNOČNÍ TEMATIKOU


Zveme vás na speciální komentované prohlídky roudnického kostela a kláštera. Tentokrát je cílem víc než prozkoumat objekt. Zkusíme navíc zjistit, jak výzdoba a vybavení kostela, kláštera a kaple odrážejí čekání na nenápadný a tajuplný příchod Božího dítěte do našich životů v adventní době. Zjistíme, jak figurkový betlém oslavuje narození Ježíška a jak
se nám pokouší tu událost co nejvíce přiblížit. Proč vlastně narozené Boží
miminko leží v slámě a obklopují ho pastýři a jejich zvířata? Po skončení
prohlídky zveme na posezení a svařené víno do Klášterního klubu. Sraz je před kostelem, vstupné dobrovolné, prohlídka trvá asi hodinu.

Adventní prohlídky neděle 1. 12., 8. 12., 15. 12., 22. 12. vždy v 16:00
Vánoční prohlídky úterý 24. 12. (Štědrý den) v 10:00 a 14:00