Příměstský tábor v Ekocentru


12. – 16. 8. 2019

„Tajemná klášterní zahrada“
pro všechny od 4 do 11 let
(a šikovné mladé praktikanty a průvodce)

Chceme nabídnout dětem v čase letních prázdnin možnost programu, který děti vede k citlivějšímu vnímání přírodního prostředí, který je přirozenou cestou učí ekologické zodpovědnosti a bezproblémovému soužití v dětském kolektivu.

Tábor bude probíhat ve všední dny (pondělí-pátek), vždy od 9.00 do 16.00. Do programu zařadíme jeden celodenní výlet do přírody mimo Roudnici a večerní oheň s možností přespání.

Akce bude probíhat v prostorách Ekocentra Zvonice . Děti budou pobývat celý den venku a při nepřízni počasí je zázemí připraveno v Klášterním klubu a v prostorách DC Montessori, které se nachází v blízkosti zahrady.

Program tábora bude v souladu se zaměřením ekocentra využívat možností prostoru zahrady – děti se budou pod vedením dvou lektorů věnovat různým aktivitám – land artu, výtvarné a hudební činnosti nebo letnímu zahradničení. Druhou část programu budou tvořit pohybové a kolektivní hry a sporty. Program tábora tak bude rovnoměrně rozdělen mezi tvořivé, pohybové a poznávací aktivity. Tábor využívá veškerých našich zkušeností se vzděláváním dětí v přírodě po celý rok a zároveň čerpá z nekonečných možností, které k výtvarnému vyjádření a poznávání nabízí příroda.

Nevratná záloha ve výši 800,– je splatná do 30. června 2019, účet číslo 2701123504/2010, do zprávy pro příjemce, prosím, uveďte příjmení dítěte. Zbytek částky 400,– je třeba předat první den konání tábora. Při platbě sourozenců činí záloha 1 600,- Kč a doplatek 400,- Kč.

Lektorky: Kateřina Nováková, Barbora Matiášová

Přihlášky: klasterroudnice@gmail.com