prohlídky kláštera

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA KLÁŠTERA

OTEVŘENO

DUBEN, ŘÍJEN: otevřeno pouze o víkendech, prohlídka začíná v 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17 hodin, v neděli a o Velikonočním pondělí začíná 1. prohlídka z liturgických důvodů až v 11 hodin. Na Velký pátek 19.4. a na Bílou sobotu 20.4. se prohlídky z liturgických důvodů nekonají. Ve 13 hodin se prohlídka nekoná – polední pauza.

KVĚTEN – ZÁŘÍ: otevřeno denně kromě pondělí, prohlídka začíná v 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17 hodin, v neděli začíná 1. prohlídka z liturgických důvodů až v 11 hodin. Ve 13 hodin se prohlídka nekoná – polední pauza.

Sraz zájemců o prohlídku je před vstupem do kostela v ulici Komenského. Každou neděli se v klášterním kostele koná mše svatá od 9 hodin a od 18 hodin řeckokatolická liturgie, kam jste srdečně zváni. Mimo otevírací dobu je možné klášter navštívit po předchozí domluvě.

VSTUPNÉ

Základní vstupné: 90 Kč

Snížené vstupné: 60 Kč
(mládež 15-26 let, ZTP, ZTP/P, senioři nad 65 let)

Skupinové vstupné: 30 Kč

(děti a mládež předem ohlášené skupiny v doprovodu pedagoga)

Zdarma děti do 15 let v doprovodu platící dospělé osoby (max. 3 děti na osobu), pedagogický doprovod předem ohlášené dětské skupiny

KOMBINOVANÉ VSTUPNÉ

Vstupenka opravňuje k jednorázovému vstupu do rotundy sv. Jiří a sv. Vojtěcha na hoře Říp a do augustiniánského kláštera v Roudnici nad Labem. Platnost vstupenky je 10 dní.

Základní vstupné do rotundy a kláštera: 100 Kč

Snížené vstupné do rotundy a kláštera: 70 Kč

(mládež 15-26 let, dětské organizované skupiny, ZTP, ZTP/P, senioři nad 65 let)