Mikuláš v klášteře


pátek 6. 12.

17.00

Jako každý rok vás a vaše děti zveme k setkání se svatým Mikulášem do prostoru bývalého gotického kláštera.
Chceme opět využít mikulášské příležitosti k tomu, abychom si připomněli, že andělé a čerti tu nejsou proto, aby nás odměňovali za slušné chování a vyhrožovali nám peklem za skutky, které se nám nepovedou. Mnohem spíš bychom měli zakusit, že když na nás v životě útočí zlo – které nemusí mít a ani nemívá podobu s ocasem a rohy – nejsme na boj s ním sami. A dobro, které můžeme volat na pomoc, není jen sladký andílek se sukní a křidýlky, ale velká síla, která se nás zastane. A když po boji dostáváme sladkosti, není to výměnou za to, že jsme vzorní nebo silní, ale prostě proto, že nás má někdo rád a chce nás potěšit.
Akce se koná v pátek 6. 12. od 17.00. Vstup do areálu kostelem, budeme se pohybovat po ambitu i zahradě (loňský ročník ukázal, že do Kapitulní síně se již opravdu nevejdeme), doporučujeme teplé oblečení. Vstupné je dobrovolné. Předpokládaný konec nejpozději v 18.00.
Pokud nepatříte k pravidelným návštěvníkům bohoslužeb, ohlaste prosím svou účast do 30. 11. mailem (klasterroudnice@gmail.com), abychom s vaším dítětem počítali. Na rodiče čeká po akci andělský grog či svařák v Klášterním klubu.