Farní den: je to naše!


FARNÍ DEN: Je to naše!

sobota 7. 9. 2019

Workshopy/pracovní skupiny

9.00 – 12.00

15.00 – 18.00

Zapojme se více do provozu naší farnosti tak, aby byla skutečně naše. Přijďte a vyberte si pracovní skupinu podle svých talentů a možností. Náplní bude uvedení a zaškolení do jednotlivých služeb ve farnosti, společná úvaha, jak konkrétní oblasti našeho společného života pozvednout, sdílení zkušeností, nápadů a vychytávek. Skupiny budou vedeny zkušeným lektorem. Vyberte si, zda se vám více hodí dopoledne nebo odpoledne. Nebo se můžete zúčastnit jedné skupiny dopoledne a odpoledne jiné. Nezáleží na věku, službu může konat dítě i starý člověk. Nezáleží na vaší dosavadní aktivitě a zkušenosti ve farnosti.

Využijte příležitost:

  • naskočit do činností, které jste možná považovali za zvykově neměnné a pro vás uzavřené
  • ke změně něčeho, s čím nejste spokojení
  • k obohacení sebe i druhých

Témata skupin budou od liturgického zpěvu (rozšíříme si repertoár písní?), přes lektorský seminář, skupinu manuální práce a brigád až ke skupině maminek s malými dětmi nebo ministrantské skupině (pouze odpoledne). Rozdělení do skupin proběhne na místě, vždy v 9.00 a v 15.00. Přijďte, i když o svých talentech a možnostech nevíte nebo pochybujete – hledání vhodného místa pro vaše zapojení je samozřejmou součástí.