Cesta Vzkříšení


procházka a 14 zastavení se Zmrtvýchvstalým

sobota 8. 6. / 14.00

 „Křížová cesta naruby“

Jako nás Křížová cesta vedla do polí, abychom v chůzi a v zastavení prožili příběh Ježíšova ukřižování, tak se vydáme na pouť, abychom se setkali s ním Zmrtvýchvstalým. Půjdeme stejnou cestou a budeme se zastavovat na stejných 14 místech. Nebudeme ale rozjímat bolestné události Velkého pátku, ale radostná překvapení, když se ten, který přemohl smrt, setkával s učedníky.

Zveme ke společnému ponoření do radosti velikonočního příběhu všechny, kdo mají zájem se připojit.  Cesta povede k opuštěnému statku Vladimírov. Bude trvat asi 2h. Půjdeme za každého počasí. Pouť zakončíme malým piknikem.

Sraz (i místo návratu): kaplička Ecce Homo na odbočce do Klenče (ze Žižkovy ul. při výjezdu z města směrem k letišti; za prodejnou bazénů a autoservisem).

S sebou něco dobrého, co společně sníme nebo vypijeme na oslavu konce velikonoční doby.

Cesta vede polem a loukou, alergici, nezapomeňte se vybavit léky. 🙂