BENEFIČNÍ DIVADELNÍ FESTIVAL OLDSTARS ON THE ROUD


BENEFIČNÍ DIVADELNÍ FESTIVAL OLDSTARS ON THE ROUD

Již po šesté se pražská umělecká skupina OLDstars vydá do kláštera v Roudnici nad Labem. Benefiční festival studentského divadla OLDstars on the ROUD proběhne letos o víkendu 12. – 14. 7. a jako každý rok nabídne maraton divadelních, hudebních, filmových i literárních zážitků.

Diváci budou mít příležitost zhlédnout inscenace ze stálého repertoáru OLDstars i nejnovější kusy, které vznikají přímo pro letošní ročník festivalu. Tématem OLDstars on the ROUD 2019 je heslo „Láska neexistuje!“Téma festivalu úzce souvisí s dramaturgií umělecké skupiny OLDstars. V letošním roce se nám sešlo překvapivé množství titulů o různých podobách lásky, a to především nějakým způsobem podvedené, nenaplněné a celkově komplikované. Hlavním projektem OLDstars on the ROUD 2019 navíc bude hra o jednom z nejznámějších vztahových podvodníků světa, Molièrův Don Juan. Vedle Dona Juana v režii Ondřeje Kulhavého se v Roudnici dočká slavnostní premiéry například i inscenace hry maďarského autora Zoltána Egressyho Portugálie v režii Zuzany Horákové uváděná ve výjimečném prostředí dvora Podřipské školy.

Zároveň se účastníci festivalu mohou těšit na některé přátele pražské umělecké skupiny z řad profesionálních divadelníků – již po několikáté se roudnickému publiku ve svých monodramatech představí herci známí z Divadla na Fidlovačce Elizaveta Maximová, Daniel Krejčík a Petr Jeřábek nebo člen činohry Národního divadla Matyáš Řezníček. Hosty festivalu budou mimo jiné i studenti Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy nebo Katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU, svůj absolventský film Ta pravá pak do Roudnice přiveze Tereza Střihavková, studentka Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Program festivalu doplní koncerty, program v chrámu zajišťovaný bohoslovci z pražského semináře, šermířská vystoupení skupiny Medievalstars či prohlídky kláštera. Příjemným zpestřením bude i volný vstup na ranní nedělní představení: diváci bez festivalové permanentky budou moci zdarma zhlédnout Cestu dlouhým dnem do noci Eugena O’Neilla, Mumínky Tove Janssonové či Žabičku Gabriely Zapolske.

Kromě divadelního a jiného umění čekají na návštěvníky kláštera i jiné radovánky – k dispozici bude non‑stop zahradní bar The real Johnny servis, přes den pak chuťové buňky potěší stánek s pochoutkami z cukrárny Dortletka nebo s občerstvením pod značkou Podřipského pivovaru. Během festivalu bude v klášterní zahradě zajištěna pitná voda, sprcha a toalety, místo pro nocleh poskytne stanové městečko přímo v zahradě kláštera. V provozu bude i Klášterní klub, který vznikl také díky výtěžku ze vstupného na předchozí ročníky festivalu. OLDstars každý rok věnují výtěžek klášteru, přičemž loňský, pátý ročník farnosti přinesl 60 000,- Kč. Klášter díky festivalu doposud získal na nové projekty a opravy přes 160 000,- Kč a kromě Klášterního klubu tak mohlo být založeno například i Ekocentrum Zvonice.

Pro předvečer festivalu připravují OLDstars i zahajovací program v duchu hudebních vystoupení. Před klášterní Zvonicí vystoupí indie kapela Mulholland Blue, atmosféru 30. a 40. let navodí swingový orchestr The Mole’s Wing Orchestra a irskými folkovými písněmi večer uzavřou Elias & The Shepherds. Hudební program začne v 18:00 a skončí v 22:00 hodin, vstup volný.